Ile czasu potrzeba na organizację wesela?

Julia Posiadała

Julia Posiadała

Wedding Plannerka z krwi i kości. Swoją przygodę z planowaniem ślubów rozpoczęłam w 2021 roku od zaplanowania swojego własnego. Od tego czasu wiele par z moją pomocą zrealizowało swoje wizje tego najpiękniejszego dnia.

Spis treści

Planowanie wesela to jedno z najbardziej ekscytujących i jednocześnie wymagających zadań, które stoją przed parą narzeczonych. Aby uniknąć stresu i zapewnić, że wszystko będzie doskonale zorganizowane, kluczowe jest odpowiednie rozplanowanie czasu. Ale ile czasu naprawdę potrzebujesz na organizację idealnego wesela? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozplanować każdy etap tego wyjątkowego wydarzenia.

12-18 miesięcy przed ślubem

To idealny czas na rozpoczęcie planowania. Na tym etapie zastanów się nad budżetem, wybierz datę, zarezerwuj miejsce, fotografa i kamerzystę. To również dobry moment, aby zacząć myśleć o tematyce wesela i stworzyć listę gości.

9-12 miesięcy przed ślubem

Podczas tych miesięcy skup się na wyborze zespołu muzycznego lub DJ-a, fotografii ślubnej, kamerzysty oraz cateringu. Zdecyduj się także na suknię ślubną i garnitur dla pana młodego. Jeśli planujesz podróż poślubną, teraz jest czas, aby zacząć planować.

6-9 miesięcy przed ślubem

Wybierz zaproszenia ślubne i przesyłaj je gościom. Zdecyduj się na kwiaty i dekoracje, a także rozpocznij poszukiwania tortu weselnego. Teraz również warto pomyśleć o rejestrze ślubnym i zaplanować ewentualne przyjęcie przedślubne.

4-6 miesięcy przed ślubem

Zarezerwuj noclegi dla gości spoza miasta. To także odpowiedni czas na zakup prezentów dla druhen i drużbów oraz wybranie obrączek.

2-4 miesiące przed ślubem

Dokończ planowanie podróży poślubnej, zorganizuj próby fryzury i makijażu. Skompletuj również wszystkie niezbędne dokumenty.

1 miesiąc przed ślubem

Upewnij się, że wszystkie formalności ślubne są załatwione, zorganizuj ostatnie spotkanie z dostawcami, a także potwierdź wszystkie rezerwacje. Przygotuj także plan siedzeń i przekaż go kierownikowi sali.

Tydzień przed ślubem

Potwierdź ostatnie szczegóły z dostawcami, a także odpręż się i ciesz się chwilą.

Oczywiście, każde wesele jest unikalne, więc dostosuj te wytyczne do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że odpowiednie rozplanowanie czasu pozwoli Ci cieszyć się tym wyjątkowym dniem bez zbędnego stresu. Powodzenia!

Udostępnij post: